⭐ Święto Rolnika -20% ⭐ Nasiona Marihuany  
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?

TAK   NIE

BLOG GANJA FARMER | EKSPERCKA WIEDZA | NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA KONOPI
Blog GanjaFarmer |

Marihuana – jak rozpoznać? Odmiany i metody

Odróżnienie poszczególnych odmian konopi od siebie nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Do tego potrzebna jest kompleksowa wiedza na temat uprawy konopi, a także jej praktycznego zastosowania. Chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy ktoś palił marihuanę? Jak rozpoznać, że ktoś jest pod wpływem marihuany? Poniżej znajdziesz wykaz niepokojących objawów i wskazań, jak postępować w takiej sytuacji.

Używanie marihuany w Polsce nie jest karane, ale jej posiadanie jest nielegalne głównie ze względu na zawartość psychoaktywnej substancji THC. W naszym kraju legalne są wyłącznie produkty konopne, które zawierają stężenie THC poniżej 0,3%. Takie produkty są ogólnodostępne i w pełni legalne.

Nasiona konopi – w jaki sposób ocenić ich jakość?

Prawdziwy kolekcjonernasion marihuany powinien wiedzieć, w jaki sposób odróżnić wysokiej klasy nasiona od słabej jakości marihuany. Wyroby z najwyższej półki można poznać tylko na podstawie kilku parametrów. Jakich? Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, dzięki którym odróżnisz dobrą marihuanę od tej niskiej jakości.

 1. Zapach konopi - to kluczowy parametr, który umożliwia szybką ocenę jakości marihuany. Produkt najwyższej klasy jest aromatyczny i przyjemnie pachnie.
 2. Kolor pąków i rośliny - wbrew pozorom wygląd rośliny konopi to podstawa w kwestii oceny jej jakości. Można to zrobić po kolorystyce. Kwiaty konopi występują w odcieniach fioletu, pomarańczy, zieleni oraz czerwieni. Zdrowe kwiaty najwyższej jakości są jasne i lśniące, niekoniecznie zielone.
 3. Gęstość i wilgotność - to kolejne parametry, które umożliwiają weryfikację jakości rośliny. Przyjemny zapach to nie wszystko. Topy powinny łatwo odrywać się od łodygi, bez problemu poddawać kruszeniu w palcach oraz wyróżniać się dobrym poziomem wilgotności.

Większość odmian roślin konopnych dostępnych na rynku jest wysokiej jakości. W sieci można nabyć wyłącznie produkty, które nie zawierają substancji psychoaktywnych w składzie. Zainteresowania konopiami indyjskimi powinny być czysto kolekcjonerskie, a żaden ze składników tej rośliny nie powinien znaleźć się w organizmie człowieka.

Objawy palenia marihuany

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z paleniem suszu konopnego, prawdopodobnie nie wiedzą, jak kannabinoidy działają na organizm człowieka. Na skutki uboczne stosowania tej rośliny szczególnie będzie narażone małoletnie dziecko. Martwisz się, że ktoś z Twojego otoczenia palił marihuanę? Możesz to rozpoznać po kilku objawach:

 • napady łaknienia,
 • zawroty i bóle głowy,
 • uczucie suchości w ustach,
 • zmiany nastroju,
 • zaburzenia pamięci, koncentracji i koordynacji ruchowej,
 • przekrwione oczy,
 • nadmierne pocenie się,
 • przyspieszone tętno,
 • wzrost ciśnienia tętniczego.

Warto też dodać, że negatywny wpływ marihuany utrzymuje się najczęściej nie dłużej niż do 3 godzin od czasu jej spożycia. Niektóre odmiany mogą być nieco mocniejsze i wykazywać inne charakterystyczne objawy. W zależności od człowieka wraz z regularnym używaniem marihuany może pojawić się senność, wymioty, a nawet zaburzenia świadomości.

Każdy organizm może zachowywać się inaczej po konopiach indyjskich. Nawet syntetyczna marihuana może dawać zupełnie inne efekty, aniżeli dotychczas znane odmiany zioła. Kannabinoidy zawarte w składzie nielegalnych w Polsce substancji mogą też powodować kołatanie serca, sprawiać wrażenie otępienia, a także prowadzić do zaburzeń w odczuwaniu dotyku.

Niektóre objawy widać gołym okiem, natomiast inne niestety nie wskazują na to, aby konopie były przyjmowane przez konkretną osobę. Wiele zależy od stanu zdrowia oraz indywidualnych preferencji organizmu człowieka, który zostanie poddany działaniem CBD, THC i innych substancji zawartych w marihuanie.

Jak sprawdzić, czy dziecko pali marihuanę?

Masz podejrzenia, że Twoje dziecko pali marihuanę? W prosty sposób możesz sprawdzić, czy w organizmie dziecka znajduje się THC lub inne substancje psychoaktywne. Możesz wykonać prosty test na obecność tej substancji – to najlepsza metoda, aby wykryć obecność kannabinoidów w organizmie. Marihuana ma także dość specyficzny zapach – z pewnością wyczujesz ją, kiedy Twoje dziecko wróci do domu.

Poniżej znajdziesz też kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym ocenisz czy kannabinoidy znajdują się w organizmie Twojego dziecka.

 1. Przyglądaj się zachowaniu dziecka - jeśli Twój podopieczny sprawia wrażenie rozkojarzonego, apatycznego i rozdrażnionego - to pierwszy sygnał, że THC może oddziaływać na organizm.
 2. Poszukaj przedmiotów służących do palenia marihuany - wszelkiego rodzaju resztki tzw. skrętów, pojemniki na susz, akcesoria do palenia, a także fajki wodne. To przedmioty, które jasno wskazują, że marihuana była zażywana przez dziecko.
 3. Popatrz dziecku prosto w oczy - palenie marihuany najczęściej objawia się mocnym zaczerwienieniem oczu. Jeśli do tego Twoje dziecko skarży się na wzmożony apetyt, suchość w gardle i często kaszle - prawdopodobnie konopie indyjskie zostały spalone przez Twoje dziecko.

Pamiętaj, aby natychmiast reagować na pierwsze sygnały wskazujące na problem z paleniem marihuany u dziecka. W Polsce zażywanie substancji z zawartością THC powyżej 0,3% jest nielegalne i uznawane jak dotąd znana marihuana. 

Marihuana niskiej i wysokiej jakości – jak wpływa na organizm?

Osoby, które decydują się na przyjmowanie marihuany, powinny wybierać rośliny dobrej jakości. W przeciwnym razie może dojść do wystąpienia wielu niepożądanych objawów, takich jak: zaburzenia świadomości, utrata przytomności oraz ogólne złe samopoczucie. Takie skutki wywołuje najczęściej marihuana niskiej jakości, która jest zdobywana z nielegalnych źródeł.

W Polsce można legalnie przyjmować wyłącznie substancje niezawierające składników psychoaktywnych, czyli wszelkiego rodzaju preparaty CBD, które nie noszą znamion narkotyków.

Co zrobić po wykryciu, że ktoś palił marihuanę?

Jeśli podejrzewasz, że ktoś palił marihuanę i zachowuje się nienaturalnie - postępuj rozważnie i odpowiedzialnie. Pamiętaj, że osoba pod wpływem środków psychoaktywnych (THC) nie myśli racjonalnie i może zachowywać się zupełnie inaczej niż na co dzień. Jeśli wiesz, że ktoś przyjął dawkę marihuany, zastosuj się do kilku wskazówek.

 1. Zachowaj spokój i zdrowy rozsądek. Staraj się unikać emocji i porozmawiać z osobą pod wpływem. Najlepiej zabierz ją w bezpieczne miejsce, gdzie będzie mogła odpocząć.
 2. Postaw na rozmowę - jeśli ktoś pod wpływem marihuany zachowuje się nieodpowiednio, spróbuj spokojnie porozmawiać. Jeśli to nie przynosi skutku - warto poinformować rodzinę lub w ostateczności organy ścigania (w sytuacjach, gdzie osoba po spożyciu zachowuje się agresywnie).
 3. W razie problemów zdrowotnych lub zagrożenia życia czym prędzej podejmij działania resuscytacyjne (jeśli to konieczne) i poinformuj pogotowie ratunkowe.

Co prawda palenie suszu z wysoką zawartością THC nie jest w Polsce nielegalne, ale posiadanie THC już tak i prawnie można ponieść tego poważne konsekwencje. Takie substancje są traktowane na równi z narkotykami, co skutkuje tym, że na osoby posiadające i spożywające marihuanę mogą zostać nałożone wysokie sankcje karne.

Używanie marihuany w Polsce – czy to legalne?

W Polsce użytkowanie marihuany z zawartością THC powyżej 0,3% jest legalne, nie możesz zostać ukarany za samo bycie pod wpływem. Uprawa konopi indyjskich i dzikich w Polsce jest zabroniona. Dopuszczalne jest natomiast produkowanie i używanie środków na bazie tych roślin – oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Zgodnie z najnowszą nowelizacją przepisów posiadanie konopi o wyższym stężeniu THC podlega pod surową karę grzywny.

Aby legalnie posiadać i użytkować marihuanę o wyższym stężeniu THC potrzebna jest recepta od lekarza. To niezbędne, aby uniknąć wysokiego mandatu oraz innych konsekwencji prawnych związanych z nielegalnym posiadaniem substancji psychoaktywnych.

Warto pamiętać, że medyczna marihuana jest w Polsce legalna przy zastosowaniu się do aktualnych przepisów prawa. W takiej sytuacji nie ma potrzeby rozpoznawania tego, czy ktoś przyjmuje marihuanę.

Popularne artykuły w tym miesiącu

Jak długo działa marihuana? Jak długo działa marihuana?
Marihuana może zawierać pewne ilości THC, które powodują jej psychoaktywne działanie na organizm ludzki. Co to oznacza? Otóż zażywanie marihuany w formie suszu, np. podczas palenia, może powodować halucynacje, zaburzenia równowagi i wiele innych objawów. Konopie indyjskie, w których jest wysokie stężenie THC, mają mocne działanie psychoaktywne, co powoduje widoczny wpływ marihuany na człowieka. Cannabis Indica to konopie indyjskie nielegalne w Polsce. Można posiadać wyłącznie nasiona...
Czytaj więcej
Najlepsze automaty? TOP 7 nasion konopi do Twojej kolekcji! Najlepsze automaty? TOP 7 nasion konopi do Twojej kolekcji!
Odmiany marihuany automatycznie kwitnące powstają przez połączenie różnych genotypów rośliny. Często jest to krzyżówka  Sativy  lub  Indica  z dziko rosnącym rodzajem konopi ( Ruderalis ). Ich wyraźną cechą jest właśnie sposób kwitnienia. Zgodnie ze swoją nazwą - dzieje się to automatycznie, w dość krótkim czasie.   Po odkryciu pozytywnego efektu połączenia  Ruderalis  z głównym genotypem nastąpiła wyraźna ewolucja w hodowli konopi. Hodowcy byli zachwyceni!...
Czytaj więcej
Indoor i outdoor co to znaczy? Indoor i outdoor co to znaczy?
W Ganja Farmer poznasz nie tylko najlepsze odmiany do kolekcji indoor i outdoor , ale dowiesz się również trochę o różnicach i najważniejszych aspektach. Zamów w GanjaFarmer nasiona do typu indoor i outdoor , które są dostępne w świetnych cenach. Indoor czy outdoor — co wybrać? Na rynku kolekcjonerzy znajdą przeróżne odmiany nasion konopi, które można z łatwością podzielić na różnorodne kategorie. Pomoże Ci to w usystematyzowaniu całej Twojej kolekcji oraz skupieniu...
Czytaj więcej

Śledzenie zamówienia

Sprawdź status swojego zamówienia. Wpisz 9 literowy numer zamówienia:
Wszystkie nowości i promocje zawsze na czas na
Twojej skrzynce e-mail:
KONTAKT