⭐ Nasiona na wakacje -20% ⭐ Nasiona Marihuany  
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?

TAK   NIE

Legalność nasion

Czy nasiona marihuany są legalne w Polsce? Kwestia ta wiąże się z wieloma mitami budzącymi niepewność kolekcjonerów. Dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, w którym omówimy legalność nasion konopi. Sprawdź sam!

Legalność nasion marihuany jest uzasadniona ściśle celem ich posiadania. Jeśli są one gromadzone w celach kolekcjonerskich lub sprzedażowych, to nie jest to powiązane z żadnymi konsekwencjami prawnymi. Dla wielu osób posiadanie nasion kolekcjonerskich jest celem samym w sobie - służy potencjalnemu odtworzeniu wyjątkowych gatunków i odmian.

Obecność THC w zbieranych okazach nie ma więc żadnego znaczenia w świetle obowiązujących ustaw. Dlatego każda osoba, która kolekcjonuje nasiona w celach hobbystycznych, może czuć się w pełni bezpieczna, ponieważ nie postępuje wbrew prawu.

Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu każdy miłośnik nasion może się w pełni oddać swoim pasjom i gromadzić niepowtarzalne gatunki w oczekiwaniu, aż polskie prawo dopuści możliwość legalnej uprawy roślin.

Nasiona marihuany - kiedy ich posiadanie wykracza poza prawo?

Praktyki kolekcjonerskie są w pełni bezpieczne i legalne. Łamanie prawa następuje w sytuacji, kiedy posiadacz poddaje ziarna procesowi kiełkowania lub prowadzi hodowlę. W takich przypadkach legalność nasion cannabis przestaje obowiązywać.

Oczywiście wszystko zależy też od poziomu THC w danej roślinie. Zgodnie z Polskim prawem dopuszczalne jest prowadzenie legalnych upraw roślin, na własny użytek, które w swoim składzie nie mają więcej niż 0,3% THC. W przypadku, kiedy dana hodowla przekroczy wskazany procent, jest to związane z konsekwencjami.

Zastanawiając się więc nad tym, czy posiadanie nasion marihuany jest legalne, to tak, jak najbardziej. Poza kwestie legalności wykracza jedynie hodowla i kiełkowanie roślin o zawartości THC powyżej 0,3%.

Nasiona konopi - o czym jeszcze należy pamiętać?

Nasiona konopi są legalne w Polsce, natomiast uprawy i hodowla gatunków o wysokim procencie THC jest działaniem łamiącym prawo. Wszystkie osoby, które zajmują się kolekcjonowaniem i handlem nasionami mogą więc czuć się bezpiecznie. Warto jednak pamiętać o tym, że sytuacja cały czas się zmienia.

Lekarze w Polsce coraz odważniej mówią o korzystnych wpływach leczniczej marihuany na zdrowie. Być może w najbliższym czasie dojdzie do sytuacji, w której na naszej stronie będziemy mogli umieścić informację, że nasiona marihuany są legalne w Polsce i można je wykorzystywać w domowej hodowli na własny użytek. Jednak obecnie nie ma takich regulacji, dlatego oferujemy jedynie produkty o wartości kolekcjonerskiej.

Legalność nasion marihuany - podsumowanie

Jak wspomniano powyżej, samo posiadanie nasion konopi jest legalne, jeżeli ich przeznaczenie dotyczy wyłącznie handlu czy też kwestii kolekcjonerskich. Sytuacja zmienia się, kiedy gromadzone ziarna zostaną poddane kiełkowaniu, czy też będą przeznaczone na hodowlę. Taki proceder nie jest legalny.

Podsumowując, nasiona konopi są legalne, jeśli są wykorzystywane w celach kolekcjonerskich lub przeznaczone na handel. Nasz sklep oferuje bogaty asortyment ziaren, które warto mieć w swojej kolekcji.

Śledzenie zamówienia

Sprawdź status swojego zamówienia. Wpisz 9 literowy numer zamówienia:
Wszystkie nowości i promocje zawsze na czas na
Twojej skrzynce e-mail:
KONTAKT