⭐ Nasiona na wakacje -20% ⭐ Nasiona Marihuany  
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?

TAK   NIE

Hodowla i uprawa marihuany

Gdzie można?

uprawa i hodowla marihuany na świecieW Polsce import, uprawa bądź hodowla, pośrednictwo w sprzedaży oraz posiadanie marihuany jest nielegalne, a więc stanowi przestępstwo określone w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku (z późniejszymi zmianami) o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. Z 2005 r. Nr 179, poz. 1485). Za samo dysponowanie marihuaną grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast udostępnianie marihuany innej osobie podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności (w przypadku osoby nieletniej – nawet do 15 lat więzienia).

Z powyższych względów nie jesteśmy w stanie opisać szczegółowego przebiegu procesu hodowli i uprawy nasion konopi. Pragniemy jednak zaznaczyć, że nasza działalność, czyli sprzedaż nasion marihuany w celach kolekcjonerskich jest jak najbardziej akceptowana przez prawo. Jak wygląda sytuacja uprawy i hodowli (ale nie tylko) w innych państwach świata?

Urugwaj jedyny!

Urugwaj stanowi pierwszy (i jedyny!) kraj na świecie, który zdecydował się na pełną legalizację marihuany, czyli uprawę bądź hodowlę, handel oraz zażywanie. Urugwajczycy mogą hodować indywidualnie do 6 krzaków konopi rocznie, a nawet powoływać kluby palaczy liczące od 15 do 45 osób, w ramach których zezwala się na uprawę do 99 krzewów w ciągu roku.

Czechy i Holandia też mogą

Od 1 stycznia 2010 roku w Czechach, naszych południowo-zachodnich sąsiadach, można uprawiać 5 roślin na własny użytek. Od 2 kwietnia 2013 roku w czeskich aptekach można legalnie nabyć marihuanę medyczną wydawaną na receptę przez lekarzy w przypadku osób chorych na stwardnienie rozsiane, AIDS czy chorobę Parkinsona.

Z kolei w Holandii, kolebce i światowej stolicy marihuany, uprawianie krzaków jest nielegalne, z wyjątkiem hodowli na własny użytek - w takim wypadku można uprawiać 5 roślin, czyli podobnie jak w Czechach.

W USA powoli też można uprawiać marihuanę

Biorąc pod uwagę Stany Zjednoczone, w zgodzie z ustawą federalną z 1970 roku, handel, uprawa oraz posiadanie jest nielegalne i wiąże się z kara pozbawienia wolności. Nastąpiły jednak pewne zmiany. 6 listopada 2012 roku Waszyngton stał się pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę nie tylko w celach medycznych, ale i rekreacyjnych. Natomiast od 1 stycznia 2014 roku marihuana stała się też legalnie dostępna w stanie Kolorado

Śledzenie zamówienia

Sprawdź status swojego zamówienia. Wpisz 9 literowy numer zamówienia:
Wszystkie nowości i promocje zawsze na czas na
Twojej skrzynce e-mail:
KONTAKT