⭐ Święto Rolnika -20% ⭐ Nasiona Marihuany  
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?

TAK   NIE

BLOG GANJA FARMER | EKSPERCKA WIEDZA | NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA KONOPI
Blog GanjaFarmer |

Konopie indyjskie – jak je rozpoznać?

Konopie indyjskie, czyli Cannabis Indica to odmienna roślina w porównaniu do konopi siewnej. Te rośliny już od wieków fascynują wiele osób na całym świecie, przyciągając uwagę przede wszystkim szerokim spektrum zastosowań oraz łatwością uprawy. Potencjał, jaki kryje w sobie konopie indyjskie jest wręcz niesamowity. Dla kolekcjonerów i entuzjastów marihuany znajomość cech charakterystycznych konopi indyjskich to podstawa.

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób odróżnić odmiany konopi indyjskich od konopi siewnej? Wbrew pozorom to dość proste. Wystarczy, że poznasz budowę konopi indyjskich, a także dowiesz się, w jaki sposób odróżnić rośliny konopi męskie od żeńskich. Poniższy poradnik został stworzony dla kolekcjonerów i osób zainteresowanych uprawą i pielęgnacją konopi.

Budowa i cechy charakterystyczne konopi indyjskich

Warto wiedzieć, że jakość pąków ma znaczący wpływ na późniejszą jakość konsumpcyjną konopi indyjskich. Odczucia entuzjastów konopi np. podczas palenia, uzależnione są od regionu świata, w jakim rosły oraz od odmiany. Poniżej przedstawiamy kilka cech charakterystycznych dla konopi indyjskich.

 1. Wysokość i kształt: konopie indyjskie zwykle są niższe niż konopie siewne. Mogą osiągać średnio do 1,5 m wysokości. Dla porównania – konopie siewne rosną do rozmiarów sięgających nawet powyżej 5 metrów! Konopie indyjskie mają długie, smukłe łodygi i charakterystyczne liście w formie dłoni, z długimi, wąskimi listkami.
 2. Wygląd kwiatów: kwiaty konopi indyjskich są zazwyczaj duże, gęste i owłosione. Mogą mieć różne kolory w zależności od odmiany: biały, różowy, fioletowy, pomarańczowy lub czerwony.
 3. Budowa łodygi: łodygi konopi indyjskich są mocne i elastyczne. Mają tendencję do wytwarzania włókien, które mogą mieć różne zastosowania w przemyśle tekstylnym i produkcji papieru. Co więcej, konopie indyjskie, podobnie jak siewne, mają dość mocne struktury korzeniowe, co ułatwia im pobieranie wody i składników odżywczych z gleby.

Warto dodać, że nasiona konopi indyjskiej mogą być sprzedawane i gromadzone wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Miłośnicy tej rośliny najczęściej zbierają tylko dobrą marihuanę od sprawdzonych dostawców.Nasiona marihuany powinny być specjalnie wyselekcjonowane tak, aby żeńskie rośliny konopi mogły się prężnie rozwijać i rozmnażać nawet w domowych warunkach.

Najpopularniejsze odmiany konopi indyjskich dla kolekcjonerów

Na całym świecie występuje co najmniej kilkaset odmian roślin z grup, takich jak: konopie siewne, konopie indyjskie czy nawet konopie dzikie. Popularne indyjskie rodzaje znane wśród miłośników marihuany to:

 • Skunk: jest jedną z najbardziej znanych i popularnych odmian konopi indyjskich. Charakteryzuje się intensywnym, ziemistym zapachem i silnym działaniem psychoaktywnym. Odmiana ta jest bogata w THC.
 • Haze: to rodzaj konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC. Ma charakterystyczny, owocowy zapach i działa stymulująco na umysł. Jest często stosowana do celów rekreacyjnych.
 • Kush: wykazuje silne działanie uspokajające i relaksujące. Charakteryzuje się intensywnym zapachem i bogatym bukietem aromatycznym. Jest często stosowana w celach medycznych.
 • Cheese: wyróżnik to charakterystyczny zapach, choć nie przypomina sera, jak wskazuje nazwa. Ma działanie relaksujące i pobudzające. Jest popularna wśród miłośników marihuany.

Przed wyborem konkretnej odmiany warto zaczerpnąć więcej informacji na temat konopi, właściwości psychoaktywnych oraz możliwości rozpoznawania płci rośliny. Wbrew pozorom konopie siewne i indyjskie występuje w dwóch gatunkach – są to męskie oraz żeńskie rośliny konopi.

Czym różni się konopie siewne od indyjskiej odmiany?

Różnice pomiędzy konopiami indyjskimi a siewnymi są dość proste. To właśnie między tymi dwoma gatunkami można dostrzec ich najwięcej. Konopie indyjskie najczęściej są o wiele gęstsze i niższe. Kwiatostany w tym przypadku pojawiają się w formie kłosów z charakterystycznym wyglądem liści. Odmiany indyjskiej marihuany mają liście twarde, mięsiste i szerokie. Co więcej - są pięciopalczaste z lekko karbowaną powierzchnią.

Poszczególne konopie można też odróżnić po zapachu. Jak to możliwe? Otóż indyjskie wydzielają specyficzny, ostry aromat. Inne różnice, których nie widać na pierwszy rzut oka to skład chemiczny. Konopie siewne nie zawierają w składzie THC, czyli substancji psychoaktywnej, która w przypadku konopi indyjskich jest w dość dużym stężeniu.

Uprawa konopi, a jakość marihuany

Jeśli chodzi o uprawę marihuany, warto rozróżnić trzy stopnie jakości: niska, średnia i wysoka. Samodzielna ocena uprawy roślin, a także jakości końcowego produktu jest bardzo prosta. Uprawa roślin tego typu to dość wymagające zajęcie, szczególnie w celu dokonania oceny jakości upraw.

1. Uprawa niskiej jakości.

Towar z tzw. niskiej półki uznawany jest za gorszy, gdyż daje najsłabsze doznania, np. podczas palenia. Produkt niskiej jakości można poznać po kilku cechach charakterystycznych:

 • kiepski zapach,
 • trudność w zapalaniu,
 • pleśń na cząstkach rośliny,
 • przestronne krzaki, ale bez gęstości,
 • poszarpane końce,
 • brązowy odcień liści.

2. Uprawa średniej jakości.

Jeśli chodzi o średnią jakość produktów z marihuany, do oceny klasy towaru warto wziąć pod uwagę: sposób hodowli, wielkość pąków oraz aromat. Produkty średniej klasy to takie, które mają przyjemny aromat, optymalny poziom wilgotności oraz małe pąki.

3. Uprawa wysokiej jakości.

Najlepsze produkty na rynku to takie, które są wyjątkowo aromatyczne, wyróżniają się szeroką gamą kolorystyczną, a uprawa była realizowana w organiczny sposób. Najwyższej klasy produkt powinien być przechowywany w szczelnych pojemnikach. To prosty sposób, dzięki któremu powinieneś poznać najwyższej jakości towar.

Metody odróżniania konopi indyjskich od siewnych

W ciągu ostatnich lat powstało wiele skutecznych metod, które umożliwiają odróżnić konopie indyjskie od siewnych. Najpopularniejsze i skuteczne sposoby to:

 1. Weryfikacja wyglądu zewnętrznego rośliny: trzeba wziąć pod uwagę budowę i kolor liści, grubość łodygi i wysokość rośliny.
 2. Czas kwitnienia: Cannabis Indica kwitnie o wiele krócej niż konopie siewne.
 3. Badania laboratoryjne - taka weryfikacja daje 100% pewności odnośnie do pochodzenia rośliny. Wystarczy wykonać badanie zawartości THC w składzie, aby ocenić, czy roślina jest konopią siewną, czy indyjską.

Warto dodać, że konopie indyjskie są nielegalne, jeśli chodzi o uprawę, sprzedaż oraz posiadanie. Nasiona konopi można przechowywać wyłącznie w celach kolekcjonerskich. To produkt przeznaczony dla entuzjastów marihuany.

Konopie indyjskie – czym są i jak można je wykorzystać? Podsumowanie

Konopie indyjskie (Cannabis Indica) to roślina, która zawiera w sobie szereg związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Główne substancje to THC i CBD. Ta pierwsza odpowiada za oddziaływanie psychoaktywne, natomiast druga stanowi podstawowy składnik naturalnych produktów konopnych. Substancje tego typu wykazują właściwości przeciwbólowe i relaksujące. Możliwe zastosowanie konopi indyjskiej, której hodowla jest najczęściej nielegalna to:

 • Rekreacja - można wykorzystać konopie indyjskie do poprawy nastroju, wspomagania kreatywności, a także pobudzenia łaknienia.
 • Medycyna - medyczna marihuana jest coraz popularniejsza w wielu krajach w całej Europie. Korzystają z niej głównie pacjenci cierpiący na liczne dolegliwości przewlekłe oraz związane z chorobami nowotworowymi.
 • Produkty konopne - choć w tym przypadku częściej wykorzystuje się konopie siewne, to jednak zdarza się, że konopie indyjskie stanowi podstawowy składnik niektórych produktów, np. suplementów diety, leków lub kosmetyków.

Warto zauważyć, że status prawny konopi indyjskich różni się w zależności od kraju. Niektóre państwa zalegalizowały marihuanę w ograniczonym stopniu, zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. Przed zakupem nasion konopi zawsze należy przestrzegać obowiązujących przepisów prawa w swoim kraju, szczególnie w odniesieniu do konopi indyjskich.

Popularne artykuły w tym miesiącu

Indoor i outdoor co to znaczy? Indoor i outdoor co to znaczy?
W Ganja Farmer poznasz nie tylko najlepsze odmiany do kolekcji indoor i outdoor , ale dowiesz się również trochę o różnicach i najważniejszych aspektach. Zamów w GanjaFarmer nasiona do typu indoor i outdoor , które są dostępne w świetnych cenach. Indoor czy outdoor — co wybrać? Na rynku kolekcjonerzy znajdą przeróżne odmiany nasion konopi, które można z łatwością podzielić na różnorodne kategorie. Pomoże Ci to w usystematyzowaniu całej Twojej kolekcji oraz skupieniu...
Czytaj więcej
Bob Marley i Sakrament Ganja Bob Marley i Sakrament Ganja
D o dziś postać kultowa, która na lata zapisała się na kartach historii. Bob Marley dla wielu to ikona. Pierwsza gwiazda muzyki znana na arenie międzynarodowej, która pochodziła z krajów trzeciego świata. W swoich utworach poruszał tematy wolności, miłości i Jah. Wczesne lata życia Roberta „Boba” Marleya Bob Marley, a dokładniej Nesta Robert Marley pochodził z niewielkiej wsi na Jamajce. Urodził się 6 lutego 1945 r. Jego ojcem był oficer armii brytyjskiej Norval Marley,...
Czytaj więcej
Najlepsze automaty? TOP 7 nasion konopi do Twojej kolekcji! Najlepsze automaty? TOP 7 nasion konopi do Twojej kolekcji!
Odmiany marihuany automatycznie kwitnące powstają przez połączenie różnych genotypów rośliny. Często jest to krzyżówka  Sativy  lub  Indica  z dziko rosnącym rodzajem konopi ( Ruderalis ). Ich wyraźną cechą jest właśnie sposób kwitnienia. Zgodnie ze swoją nazwą - dzieje się to automatycznie, w dość krótkim czasie.   Po odkryciu pozytywnego efektu połączenia  Ruderalis  z głównym genotypem nastąpiła wyraźna ewolucja w hodowli konopi. Hodowcy byli zachwyceni!...
Czytaj więcej

Śledzenie zamówienia

Sprawdź status swojego zamówienia. Wpisz 9 literowy numer zamówienia:
Wszystkie nowości i promocje zawsze na czas na
Twojej skrzynce e-mail:
KONTAKT