Wszystkie te nazwy odnoszą się do tej jednego gatunku grzybów. Chociaż początkowo odkryte w Azji, obecnie Panaeolus cyanescens są częściej spotykane i konsumowane na Hawajach, stąd ich przydomek. Teraz masz okazję kupna grow kitu Hawaiian z żywą grzybnią, którą możesz obserwować pod mikroskopem lub po prostu przechowywać w celach kolekcjonerskich, w jakich ją sprzedajemy. Co musisz wiedzieć o tym arcyciekawym grzybie, zanim dokonasz zakupu grow kitu kolekcjonerskiego?
Hawaiian – grzyby arcyciekawe tak, jak ich historia
Historia Panaeolus cyanescens zaczyna się w Azji. Uważa się jednak, że zostały one sprowadzone na hawajskie wyspy w XIX wieku wraz z bydłem, które pochodziło z Filipin . Copelandia cyanescens zostały po raz pierwszy zidentyfikowane w 1871 roku jako Agaricus cyanescens przez dwóch badaczy – Berkeleya i Broome'a – na podstawie okazu ze Sri Lanki. Kilka lat później Copelandia papilionacea zostały odkryte i udokumentowane na Filipinach przez włoskiego mykologa Giacomo Bresadolę.
Copelandia cyanescens są najczęściej spotykane w Meksyku, Brazylii, Boliwii, na Filipinach, we wschodniej Australii, w Indiach, na Bali, w Azji Południowo-Wschodniej, na Hawajach (oczywiście!), w Luizjanie i na Florydzie, a więc tam, gdzie klimat jest wyjątkowo ciepły i stosunkowo wilgotny.
Copelandia cyanescens należy do rodziny Coprinaceae i za swoje naturalne środowisko obiera pastwiska, na których niegdyś wypasały się krowy.
Jak wyglądają grzyby Hawaiian i jakie mają właściwości?
Grzyby Panaeolus cyanescens charakteryzują się wąskim, cienkim trzonem, który wznosi się do kapelusza. Zwykle mają jasnobrązowy, prawie biały kapelusz, którego średnica mierzy od 1,5 do 4 cm.
Gdy grzyb zostanie uszkodzony, może natychmiastowo przebarwić się na niebiesko, co jest bardzo wyraźnie widoczne na tle białego kapelusza czy trzonu. Przebarwienie jest łudząco podobne do wyglądu typowego siniaka. Z tego powodu grzyby, głównie w krajach anglosaskich, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, nazywane są blue meanies. Ten termin jest czasami używany również do opisania innych odmian magicznych grzybów, więc warto o tym pamiętać.
W GanjaFarmer spotkasz jednak najbardziej popularne określenie, a więc Hawaiian (Copelandia cyanescens). Dojrzałe osobniki tego gatunku zawierają aż do 2,5% psilocybiny i około 1,94% psilocyny. Oznacza to, że te grzyby są znacznie mocniejsze niż gatunki cubensis, a poziom ich alkaloidów jest jednym z najwyższych na świecie.
Jak działają grzyby Hawaiian?
Grow kit Hawaiian sprzedajemy wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Informujemy jednak o działaniu tego psychoaktywnego grzyba, podając informację z portali zagranicznych – głównie anglosaskich.
Raporty na temat zmieniających i poszerzających umysł efektów psylocybiny opisywane są jako niezwykle interesująca wizyta w świecie duchowym. Typowe reakcje ciała obejmują:
powiększone źrenice;
rozluźnione mięśnie;
uczucie delikatnego chłodu w kończynach oraz brzuchu.
Silniejsze dawki magicznych grzybów prowadzą do:
poczucia zakrzywienia czasu i przestrzeni;
głębokich wizyjnych i mentalnych doświadczeń (bardzo częste doświadczenie całkowitego zrozumienia działania wszechświata);
znacznego wzrostu kreatywności
i, oczywiście, halucynacji przy wysokich dawkach, a przy niższych kolorowych wizualizacji.
Oczywiście efekty mogą różnić się znacząco w zależności od wagi i wzrostu użytkownika czy użytkowniczki, ale także – przede wszystkim – od otoczenia i nastawienia (set&setting). Wielu użytkowników grzybów Hawaiian podkreśla, że są one o wiele mocniejsze niż grzyby innych gatunków ze względu na stosunkowo wysoką procentową zawartość psychoaktywnych alkaloidów – psylocybiny oraz psylocyny.
W GanjaFarmer kupisz kolekcjonerski grow kit Hawaiian, który jednocześnie możesz użyć do swoich mykologicznych badań żywej grzybni pod mikroskopem. Zapraszamy!